Медичний проект

Проект спрямовано в першу чергу на дітей-сиріт інвалідів, які проживають в Цюрупинському дитячому будинку-інтернаті (Херсонська область). Саме в цьому сирітському закладі знаходяться розумово нормальні діти-інваліди. Цюрупинський дитячий будинок-інтернат є єдиною установою такого типу в Україні.

Ідея започаткувати новий проект, який мав на меті допомагати дітям-сиротам інвалідам, була ще в підвалинах Благодійного фонду ”Приятелі дітей”. У 1994 році фундатори Руслана Вжесневська з Канадського Фонду Дітям Чорнобиля та Марина Криса з України під час одного із маршрутів по розвезенню гуманітарної допомоги познайомилися з двома дітьми-сирітома інвалідами — вихованцями Наддвірнянського будинку дитини Івано-Франківської області — Ігорем Шафраном і Олександрою Тарабасою. Вони вирішили допомагати їм в протезуванні та проведенні операцій, щоб покращити їхній фізичний стан.

Відтоді сплило багато років. Нині Леся усиновлена в американську родину, а Ігорч є вихованцем Цюрупинського дитячого будинку-інтернату для дітей-сиріт інвалідів, допомога йому в протезуванні продовжується. Лікування і протезування Ігоря та Лесі впродовж багатьох років проводилося на пожертви, зібрані “Приятелями дітей” при Канадському Фонді Дітям Чорнобиля.

Задумів було багато, проте реалізувати цей проект в повному об’ємі ми змогли тільки в 2001 році, коли до цієї роботи долучилися добровольці фонду “Приятелів дітей” USA (UCARE, Inc.) зі Сполучених Штатів Америки. Завдяки благодійним пожертвам, які були зібрані в США, медичну допомогу у вигляді протезування та проведення операцій у 2001 році отримало 10 вихованців Цюрупинського дитячого будинку для дітей-сиріт інвалідів, у 2002 році така допомога була надана вже 13 дітям-сиротам з цього дитячого будинку. Вони отримали консультації лікарів у провідних медичних закладах Києва, також були проведені операції та протезування.

Реабілітаційно-лікувальна частина проекту здійснюється спільно з українськими партнерами: ортопедичною майстернею «Ортотех-Сервіс», інститутом травматології та ортопедії Академії Наук України, дитячим відділенням щелепно-лицьової хірургії Київської міської клінічної лікарні № 17, Київським науково-дослідним інститутом отоларингології ім. О.С. Коломійченка, інститутом серцево-судинної хірургії Академії медичних наук України, Промисловим об’єднанням «Укрпротез», Київським казенним експериментальним протезно-ортопедичним підприємством. Соціально-педагогічна підтримка надається студентами Педагогічного Університету ім. М. Драгоманова, які двічі на тиждень відвідують дітей, що знаходяться на стаціонарному лікуванні в Інституті травматології та ортопедії та проводять з ними заняття з основних дисциплін.

Метою проекту є медична допомога дітям-сиротам інвалідам, які через свої фізичні вади та соціальну незахищеність не мають можливості повноцінно розвиватися, отримати достатній рівень освіти, тим самим реалізувати себе, самоутвердитися та збудувати своє майбутнє.

Проте ці діти хочуть і можуть бути соціально-корисними. Реалізуючи даний проект, Фонд надає спеціальну адресну медичну допомогу, що покращить фізичний стан дітей, дасть можливість всебічно розвиватися, мінімально залежати від інших. Це прискорить процес соціальної адаптації дітей в громадському суспільстві, вони зможуть вступити до вищих навчальних закладів, реалізувати себе як повноцінну особистість. Сотні дітей очікують допомоги від цього проекту сподіваючись на людей із щирим серцем.

Дякуємо панові Юрію Когутяку, нашому спонсору, —
завдяки Вашій підтримці існує наш сайт!

Коротка інформація про фонд російською (для пошукових систем)

Благотворительный фонд «Приятели Детей» в Украине стремиться помочь украинским детям-сиротам, больным, инвалидам и детям, лишенным родительской опеки. Наша цель не только обеспечивать материальные потребности детей-сирот и учреждений, где они живут, а и находить пути воспитания у детей-сирот доверия к обществу, чувства себя полноправными гражданами Украины.

З другой стороны, наш благотворительный фонд пытается привлечь внимание общества и госучреждений к нуждам и недочетам, существующим в этой системе. Благотворительность стремится улучшить состояние детских домов и больниц и уровень жизни детей-сирот.

Наша организация существует благодаря Юрию Когутяку, за его помощь мы ему бесконечно благодарны. Любой желающий также может присоединиться к благотворительности и помочь детям-сиротам и инвалидам. Мы находимся в Киеве, открыты для сотрудничества в любое время.

Контакты Благотворительного фонда «Приятели детей Украина» и реквизиты для оказания помощи вы найдете на этой странице.

Ищите нас в поисковиках: приятели детей украина, приятели детей киев, помощь инвалидам, помощь больным, дети сироты украина, благотворительный фонд украина, благотворительные фонды киев, благотворительные фонды, благотворительные организации, благотворительность киев, благотворительность в украине, благотворительность, благотворительная помощь, help the children, юрий когутяк, юрий когутяк фонд, приятели детей