Літні табори

Проект «Літній табір» для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, у Карпатах організовується та проводиться “Приятелями дітей” з 1996 року. За ці роки табір відвідали понад 3500 дітей-сиріт. Якщо перший «Літній табір» у 1996 році відвідали 110 дітей-сиріт із 5 шкіл-інтернатів, то у 2006 році — вже понад 400 дітей із 32 шкіл-інтернатів мали змогу відвідати табір “Приятелів дітей”.

Програма табору має на меті допомогти дітям-сиротам стати активними громадянами, зробити позитивний внесок у розвиток української держави. Участь у «Літньому таборі» заохочує дітей-сиріт до покращення поведінки та навчання, дає можливість знайти нових друзів, розширити зв’язки із зовнішнім середовищем, розвиває почуття самовпевненості, соціальної свідомості, самоповаги, зацікавлює у вивченні історичного минулого, культурної спадщини та сьогодення України, надихає на особисті досягнення. Для того, щоб дістати дозвіл на табір та «подолати конкуренцію», діти більш серйозно та свідомо ставляться до навчання, особливо до вивчення української мови, намагаються зробити досягнення у позанавчальний час. Дуже цікавим та корисним є для дітей спілкування з волонтерами “Приятелів дітей”, початок якому закладається під час роботи табору та продовжується завдяки листуванню.

«Літній табір» багато років проводився значною мірою за фінансової підтримки проекту “Приятелі дітей” Канадського Фонду Дітям Чорнобиля. Також кошти збирались під час проведення акцій в Україні. Останні два роки уряд України взяв участь у фінансуванні даного проекту.

Завдяки активній участі в роботі табору волонтерів з Канади, Америки та України, дитина-сирота має підтримку в тяжкі моменти, відчуває, що вона не є самотньою, що є люди небайдужі до її долі.

Наш фонд розвиває цей напрямок та прагне перетворити проект «Літні табори» у програму «Навчальних та оздоровчих таборів». Ми хочемо запропонувати дітям-сиротам більш широкі можливості для відпочинку та розвитку своїх здібностей. Крім того, ми намагаємося не тільки розвивати особистість дитини та надавати психічну та емоційну підтримку для тих, кому це потрібно, але й допомагати дітям знайти себе у суспільстві, навіть коли вони ще знаходяться в дитячій установі.

Декілька прикладів

Табір у 1999 році мав великий успіх. Близько 300 дітей-сиріт віком від 11 до 17 років разом з вихователями із 32 шкіл-інтернатів із різних регіонів України взяли участь у двотижневій програмі, організованої волонтерами. До початку програми “Приятелі дітей” провели однотижневий тренінг для директорів та вихователів шкіл-інтернатів та волонтерів з України. Впродовж одного тижня інструктори з Канади провели семінари та спільні майстерні по навчальних планах та організаційних питаннях табору. Українські директори та вихователі ознайомилися з новими теоріями групової динаміки та з західними методиками навчання. Під час тренінгу було проведено дискусію на тему особливих та звичайних проблем, які потребують вирішення в школах-інтернатах. Більшість учасників тренінгу застосовують отримані знання під час таборової програми, а пізніше — в роботі своїх шкіл-інтернатів.

У 2002 році таборову програму проведено за допомогою професіоналів та вчителів, які прагнуть вселити надію, гордість та довіру в серця дітей. Кожна майстерня та гурток спрямовувалися на загальну тему табору: «Діти — дітям», —- та проходили під гаслом «Єднаймо сили молодії на славу нашій Україні!».

Завдяки такому зворотному зв’язку “Приятелі дітей” дізнаються про подальшу долю дітей, про життя в школах-інтернатах, мають можливість підтримати дитину в тяжкий момент, виказати свою небайдужість до її долі, дати відчути, що дитина не є самотньою. Ми знаємо та віримо, що позитивні зміни, які відбуваються в дітях після участі у роботі таборів “Приятелів дітей”, втілюються в позитивній роботі на місцях в школах-інтернатах, а гарні спогади та здобуті знання залишаються назавжди та застосовуються дитиною в майбутньому.

Дякуємо панові Юрію Когутяку, нашому спонсору, —
завдяки Вашій підтримці існує наш сайт!

Коротка інформація про фонд російською (для пошукових систем)

Благотворительный фонд «Приятели Детей» в Украине стремиться помочь украинским детям-сиротам, больным, инвалидам и детям, лишенным родительской опеки. Наша цель не только обеспечивать материальные потребности детей-сирот и учреждений, где они живут, а и находить пути воспитания у детей-сирот доверия к обществу, чувства себя полноправными гражданами Украины.

З другой стороны, наш благотворительный фонд пытается привлечь внимание общества и госучреждений к нуждам и недочетам, существующим в этой системе. Благотворительность стремится улучшить состояние детских домов и больниц и уровень жизни детей-сирот.

Наша организация существует благодаря Юрию Когутяку, за его помощь мы ему бесконечно благодарны. Любой желающий также может присоединиться к благотворительности и помочь детям-сиротам и инвалидам. Мы находимся в Киеве, открыты для сотрудничества в любое время.

Контакты Благотворительного фонда «Приятели детей Украина» и реквизиты для оказания помощи вы найдете на этой странице.

Ищите нас в поисковиках: приятели детей украина, приятели детей киев, помощь инвалидам, помощь больным, дети сироты украина, благотворительный фонд украина, благотворительные фонды киев, благотворительные фонды, благотворительные организации, благотворительность киев, благотворительность в украине, благотворительность, благотворительная помощь, help the children, юрий когутяк, юрий когутяк фонд, приятели детей